Tālrunis avārijas situācijās: +371 28359213

facebook

Iesniegt ūdens rādījumus

Lasīt vairāk »

Aizpriedumi par dzeramā ūdens kvalitāti nāk no pagātnes un ir iemācīti

LATVIJAS RADIO1 raidījumā “Zināmais nezināmajā” tika apspriesta ūdens lietošana no krāna.  Latvijas ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācijas izpilddirektors Sandis Dejus kliedē steriotipus un mītus par to, ka krāna ūdens nav garšīgs!

Rīgas Tehniskās universitātes pētnieki jau ilgstoši ir pētījuši dzeramo ūdeni Rīgā un citur. Aizvien tiek secināts, ka Latvijā ir pieejams labas kvalitātes ūdens arī no krāna.

Tomēr ne visi tam piekrīt. Kādi ir Latvijas iedzīvotāju dzeramā ūdens lietošanas paradumi un kādi aizspriedumi par to dominē, raidījumā Zināmais nezināmajā atklāj Rīgas Tehniskās universitātes  Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas institūta Ūdens inženierijas tehnoloģijas katedras docents, Ūdens pētniecības zinātniskās laboratorijas pētnieks Sandis Dejus un Rīgas Stradiņa Universitātes Antropoloģijas maģistra studiju programmas studente Arita Kohva.

 

Raidījuma ierakstu vari klausīties: https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/zinamais-nezinamaja/aizpriedumi-par-dzerama-udens-kvalitati-nak-no-pagatnes-un-ir-ie.a134938/